Gdzie warto się udać podczas pobytu w Zakopanem?

Zakopane widok na góry

Rezydencja Pod Orłem to nie tylko kompleks wspaniałych apartamentów, o jakich marzy każdy, odwiedzający Zakopane turysta. To również idealna lokalizacja, z której udać można się bez przeszkód do każdego ciekawego miejsca okolicy. Co warto zatem zobaczyć w pierwszej kolejności?

Dolina Pięciu Stawów

Jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Tatrach jest niewątpliwie Dolina Pięciu Stawów położona na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Warto wybrać się tam samochodem, bo krajobrazy, jakie zobaczymy na miejscu to prawdziwe arcydzieło uzdolnionej matki natury. Długość tej polodowcowej doliny liczy sobie 4 kilometry, a na miejscu, oprócz słynnych z samej nazwy stawów, ujrzymy otaczające je górskie szczyty ? Świnicę, Orlą Perć oraz Szpiglasowy Wierch.

Dolina Pieciu Stawów Polskich w Tatrach

Zakopiańskie muzea

Turyści, którzy cenią sobie raczej atrakcje kulturalne i dalekie spacery górskie nie są tym, na co mają największą ochotę, odnajdą idealną rozrywkę w podążaniu szlakiem zakopiańskich muzeów. Do dyspozycji mają między innymi Muzeum Tatrzańskie, przy na słynnych Krupówkach, czyli kilka minut spacerkiem od Rezydencji Pod Orłem. Zobaczyć można w nim ekspozycje przyrodnicze, etnograficzne oraz historyczne. Znajduje się tam również biblioteka i czytelnia, w której można zapoznać się z unikalnymi zbiorami i książkami.

Muzeum Tatrzańskie

Kolejnym miejscem, które powinniśmy odwiedzić jest Muzeum Stylu Zakopiańskiego, położone w Kościelisku, w willi ?Koliba?. Warto zobaczyć już samą jego siedzibę, jest to bowiem jeden z pierwszych przykładów doskonałego stylu zakopiańskiego. W środku z kolei zapoznać można się z ekspozycją poświęconą historii tutejszej architektury, a także twórcy słynnego stylu ? Stanisławowi Witkiewiczowi.

W samym centrum miasta znajduje się także Muzeum Karola Szymanowskiego ? jednego z najlepszych polskich kompozytorów. Jest ono zbiorem licznych osobistych pamiątek słynnego twórcy i mieści się w pięknej willi ?Atma?. Ujrzymy tam gabinet, w którym powstały jego najsłynniejsze działa, a także pianino, na którym grywał i komponował.

Muzeum Szymanowskiego w Zakopanem - wnętrze

Nieśmiertelna Gubałówka

Lokalizacją, której po prostu nie można pominąć, będąc po polskiej stronie Tatr jest z całą pewnością Gubałówka ? szczyt mierzący 1126 metrów n.p.m. Na górę dotrzeć można z Krupówek. Wybrać można opcję dla turystów, którym nie straszne górskie wycieczki, wspinając się na szczyt o własnych siłach, lub postawić na nieco wygodniejszy sposób ? przejazd kolejką linową. Na miejscu zachwycać możemy się niezwykłą panoramą Tatr oraz Zakopanego, korzystając z dobrodziejstw lokalnej kuchni w jednej z wielu góralskich knajpek i zakupując ciekawe pamiątki na licznych straganach, obfitujących w regionalne wyroby.