VisitZakopane charytatywnie – Pomoc dla Leona Dyżewskiego

8 marca VisitZakopane zorganizowało aukcję charytatywną dla podopiecznego Fundacji Avalon – Leona Dyżewskiego. Leoś pomimo, iż ma tylko 1,5 roku już walczy z  przeciwnościami losu. Przede wszystkim zmaga się z delecją genetyczną krótkiego ramienia chromosomu 3. Ta wada odpowiada za opóźniony rozwój psychofizyczny, problemy z jedzeniem, niskie napięcie mięśniowe oraz mały wzrost. Leon zmaga się również z refluksem żołądkowo – przełykowym, moczowodowym oraz z zaburzeniami sensorycznymi. By Leoś mógł w pełni korzystać z życia niezbędna jest rehabilitacja. Codzienność Leona upływa na wizytach  u różnych specjalistów, na pobytach w szpitalu a także na żmudnych ćwiczeniach rehabilitacyjnych (metodami Vojty i NDT Bobath, a także hydroterapii oraz ćwiczeniach domowych).

Jako firma specjalizująca się w wynajmie krótkoterminowym w Zakopanem i Kościelisku jesteśmy zainspirowani ekonomią dzielenia się. Dbamy o efektywne wykorzystanie zasobów i wspieramy działania „pro publico bono”. Dlatego postanowiliśmy pomóc Leosiowi. Zorganizowaliśmy aukcję charytatywną na allegro, gdzie do wylicytowania był 3 dniowy pobyt dla 4 osób w Apartamencie Nepal. Jego jedną z wielu zalet jest centralna lokalizacja. Od tętniących życiem Krupówek można dojść spacerem w niecałe 5 minut. W skład apartamentu wchodzi: salon z balkonem, TV, WIFI, aneks kuchenny w pełni wyposażony, sypialnia, łazienka oraz garaż podziemny. Nepal mieści się w nowoczesnym apartamentowcu który,  położony jest bezpośrednio przy strumyku, gdzie kojący szum wpływa pozytywnie na wypoczynek.

W aukcji udział brało 10 osób. O licytacji można było się dowiedzieć z głównej strony VisitZakopane a także na kanałach social media. Aukcja charytatywna dla Leonka, trwała 10 dni i zakończyła się 18 marca o godzinie 21.30. Finalna kwota jaką udało się zebrać wynosiła 510zł. Mamy nadzieję, że ta cegiełka chociaż trochę odciąży rodziców Leona i pomoże w jakimś stopniu w sfinalizowaniu rehabilitacji.

Oprócz tego bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy brali udział w licytacji, ponieważ oprócz tego, iż zwycięzca aukcji spędzi niezapomniane chwile w Zakopanem, odpoczywając w przepięknym apartamencie, to dzięki jego udziałowi w aukcji dołożył się do pomocy choremu Leonowi. A niebawem wypatrujcie na naszej stronie, kanałach social media kolejnych aukcji charytatywnych.

 

Pamiętajcie – Warto Pomagać!